عمل لابیاپلاستی: مزایا، عوارض و هزینه آن


این روزها یکی از عملهای پرطرفدار در بین خانمها عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) است. لابیاپلاستی عملی است که در آن جراح به اصلاح فرم لابیای مینور واژن می پردازد و با اصلاح فرم و کوچک سازی فرم لابیا موجب بهبودی ظاهری واژن می شود. در این مقاله به طور کامل به این عمل زیبایی می پردازیم. شما می توانید جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

عمل لابیاپلاستی چیست؟

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن به عمل زیبایی گفته می شود در آن جراح زنان، اقدام به زیباسازی فرم و ظاهر ناحیه تناسلی خانمها می کند. لابیاپلاستی امروزه یکی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی در بین خانمها چه در ایران و چه در نقاط مختلف دنیاست. این عمل نسبت به عملهای زیبایی دیگر بسیار سبک تر و ارزان تر بوده و بدلیل نتایج شگفت انگیزی که در ایجاد اعتماد بنفس و بهبود روابط جنسی دارد، افراد زیادی را به سمت خود جذب کرده است.

بیشتر بخوانید:آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

عمل-زیبایی-واژن

لابیای مینور چیست؟

ظاهر بیرونی واژن خانمها از سه قسمت کلی تشکیل شده است: لابیای مینور، لابیای ماژور و کلیتوریس.
به لبه های کوچک واژن که در بخش داخلی تر ناحیه تناسلی خانمها قرار دارد لابیای مینور می گوییم. این لبه ها معمولا دفرمه بوده و ظاهر زیبایی ندارند. عمل لابیاپلاستی با قصد زیباسازی این بخش از ناحیه تناسلی خانمها موجب بهبود فرم کلی واژن می شود.

اصلاح کلاهک کلیتوریس

در برخی از خانمها کلاهک کلیتوریس بزرگ بوده یا چروکیدگی بیش از حد دارد. معمولا جراح شما حین عمل زیبایی اقدام به زیباسازی کلاهک کلیتوریس هم می کند تا نتیجه عمل بسیار زیباتر شود. با توجه به اینکه اصلاح هود کلیتوریس بسیار حساس است شما باید در انتخاب جراح خود برای این عمل اقدام کنید.

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی را دارید ما به شما دکتر منیژه جوانمرد را پیشنهاد می کنیم. دکتر جوانمرد با سالها تجربه در زمینه انجام عملهای زیبایی شما را در داشتن واژنی زیباتر یاری می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با شماره 77714405-021 تماس بگیرید.

فواید عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی فواید زیادی دارد. از مهمترین فواید این عمل زیبایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راحتی حین ورزش کردن و لباس پوشیدن
 • افزایش اعتمادبنفس
 • بهبود روابط جنسی
 • کم شدن سوزش، خارش و عفونتهای واژینال
 • زیباتر شدن ناحیه تناسلی
 • سهولت در نظافت ناحیه تناسلی بانوان

بیشتر بخوانید: کربوکسی تراپی واژن

بهبود-رابطه-بعد-از-لابیاپلاستی

چه کسانی متقاضی عمل زیبایی واژن هستند؟

لابیاپلاستی یا عمل زیبایی واژن نه تنها یک عمل زیبایی است بلکه در بسیاری از موارد جز عملهای ترمیمی و درمانی هم محسوب می شود. بزرگ بودن لابیای مینور در بسیاری از خانمها موجب ایجاد مشکلاتی از قبیل درد و زخم شدن واژن حین انجام فعالیتهای ورزشی و دوچرخه سواری می شود. در عده ای هم بزرگ بودن لابیای مینور موجب می شود ترشحات واژن نتوانند به راحتی خارج شوند که در نتیجه آن، ابتلا به عفونتهای مکرر واژینال گریزناپذیر است.

 • بانوان با مشخصات زیر بیشترین کاندیداهای انجام لابیاپلاستی هستند:
 • خانمهایی که از ظاهر واژن خود ناراضی هستند و دوست دارند بدن زیباتری داشته باشند.
 • بانوانی که به دلیل بزرگ بودن لابیای مینور در استخر یا در پوشیدن لباسهای تنگ راحت نیستند و معذب هستند.
 • خانمهایی که به دلیل بزرگ بودن لابیا، ادرار آنها چند شاخه شده و پخش می شود.
 • خانمهایی که بزرگ بودن لابیای مینور باعث ساییدگی لبه های واژن و آزار آنها در رابطه جنسی می شود.
 • بانوانی که دوست دارند روابط جنسی بهتری را تجربه کنند. (یکی از کارکردهای اصلی عمل زیبایی واژن بهبود روابط جنسی است. بالای هشتاد درصد خانمهایی که لابیاپلاستی انجام داده اند، گزارش کرده اند که روابط جنسی بهتری را بعد از عمل تجربه کرده اند.)
 • خانمهایی که از رنگ تیره لابیای مینور رنج می برند.

لابیاپلاستی در دختران باکره

این روزها تعداد بالایی از دختران جوان هم متقاضی عمل زیبایی واژن یا همان لابیاپلاستی هستند. این عمل باعث بهبود اعتماد بنفس دختران می شود و از آنجایی که به پرده بکارت آسیبی نمی زند، هیچ منعی برای دختران ندارد.
همچنین چون این روزها لابیاپلاستی عمدتا با روشهای جراحی با لیزر انجام می شود، دیگر جای بخیه ای باقی نمی ماند و در آینده معلوم نخواهد بود که آیا خانم در سنین پایین تر این عمل زیبایی را انجام داده است یا خیر.

لابیاپلاستی-در-دختران

دخترخانمهای عزیزی که دوست دارند بدن زیباتری داشته باشند و متقاضی عمل زیبایی واژن هستند می توانند با شماره 77714405-021 تماس بگیرند. خانم دکتر جوانمرد در جلسه مشاوره قبل از عمل شما را راهنمایی کرده سوالات شما را پاسخ می دهند.

عوارض عمل لابیاپلاستی

همانطور که گفته شد از آنجایی که لابیاپلاستی یک عمل زیبایی سبک است، عوارض خاصی برای آن وجود ندارد. لابیاپلاستی نیاز به بیهوشی ندارد. این عمل را می توان با بیحسی موضعی انجام داد. بی حسی موضعی طی چند مرحله انجام می شود و کاملا بدون درد خواهد بود.
از مهمترین عوارض این عمل زیبایی، درد و سوزش بعد از عمل است که در این مورد هم اصلا جای نگرانی نیست و با استفاده از بروفن و قرصهای مسکن و استفاده از پک یخ در دو روز اول بعد از انجام عمل کفایت میکنه.
دوستان عزیز توجه کنید که در صورتیکه عمل زیبایی واژن با لیزر انجام شود، عوارض آن به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند. اکثر خانمهایی که عمل لابیاپلاستی با لیزر را تجربه می کنند، تنها نیاز به یک روز استراحت دارند.

مراقبتهای بعد از عمل

یکی از سوالات شایع عزیزانی که قصد انجام لابیاپلاستی دارند این است که بعد از این عمل چقدر استراحت نیاز است؟ در این بخش به این سوال شما پاسخ می دهیم:

 • دو روز بعد از لابیاپلاستی را نیاز است شما در منزل استراحت کنید. در این دو روز باید ناحیه تناسلی خود را پاکیزه نگه دارید. اما از رفتن به حمام خودداری کنید. در دو روز اولیه شما درد و سوزش در واژن خود خواهید داشت که طبیعی است. پس نگران نباشید. درد بعد از عمل زیاد نیست و توسط بروفن و کیسه یخ قابل کنترل است.
 • سه روز بعدی را شما می توانید به فعالیتهای روزانه خود بپردازید. در این روزها به حمام رفته و پانسمان خود را عوض کنید. بهتر است برای راحتی بیشتر این سه روز را هم از سر کار مرخص بگیرید. یعنی در کل بهتر است چهار الی پنج روز بعد از عمل را مرخصی بگیرید.

استراحت-بعد-از-لابیاپلاستی

 • انجام ورزشهای هوازی را به سه هفته بعد از عمل موکول کنید. در این زمان بخیه ها همگی به درستی جوش خورده اند و می توانید ورزش را شروع کنید.
 • رابطه جنسی را به چهار الی پنج هفته بعد از عمل موکول کنید. در این زمان، ورم بعد از جراحی کاملا خوابیده است و شما می توانید نتیجه نهایی عمل را مشاهده کنید.

سوال و جواب در مورد عمل لابیاپلاستی

آیا لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود؟

خیر. این عمل یک عمل زیبایی پرطرفدار است که در تمام دنیا توسط جراحان زنان انجام می شود. در این عمل دفرمگی لابیاهای مینور رفع می شود. از آنجایی که لابیاهای مینور فاقد عصب جنسی هستند این عمل تاثیر منفی روی لذت فرد از رابطه ندارد. اتفاقا طبق گزارشات، خانمهایی که این عمل را انجام می دهند بدلیل زیبایی بیشتر، اعتمادبنفس بیشتری در رابطه جنسی دارند و روابط جنسی بهتری را تجربه می کنند.

چه سنی برای انجام لابیاپلاستی مناسب است؟

بهترین سن برای لابیاپلاستی، سنین بالای 18 سال است. در این سن، لابیاهای مینور رشد خود را کرده اند و شما می توانید این عمل را انجام دهید. این عمل را میتوان هم برای دختران و هم خانمهای متاهل انجام داد. در سنین بالای 55 سال باید آزمایشهای خاصی که توسط پزشک برای شما تجویز می شود انجام شوند. در صورت تائید، شما می توانید این عمل را انجام دهید.

آیا بعد از عمل باید دوباره عمل را تکرار کرد؟

خیر. لابیاپلاستی عملی برگشت پذیر نیست. شما تنها یکبار این عمل را انجام می دهید و بارداری و زایمان روی نتیجه عمل تاثیر منفی نمی گذارند.

آیا می توان لابیاپلاستی را با دیگر عملهای زیبایی با هم انجام داد؟

بله. شما می توانید این عمل را همزمان با عمل تنگ کردن واژن و روشن سازی واژن با هم انجام دهید.

من از یک شهر دیگر میخواهم برای لابیاپلاستی مراجعه کنم. چند شب باید در تهران بمانم؟

شما حداکثر یک شب باید تهران بمانید.

آیا می شود این عمل را همزمان با زایمان برای من انجام دهید؟

خیر عزیزم. به دلیل تغییرات هورمونی طی بارداری، شرایط انجام این عمل حین زایمان برای شما وجود ندارد. بهترین زمان برای انجام عمل زیبایی چهار تا شش ماه بعد از زایمان است. در این زمان شما می توانید جهت انجام عمل زیبایی مراجعه کنید.

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟

برای دریافت هزینه لابیاپلاستی پیشنهاد می کنیم با مطب دکتر جوانمرد به شماره 77714405-021 تماس بگیرید.

از اینکه این مقاله را تا انتها مطالعه کردید متشکریم. اگر سوالی دارید که هنوز جواب آن را نگرفته اید آن را در بخش کامنتهای زیر همین مقاله مطرح کنید. سوالات شما توسط خانم دکتر جوانمرد پاسخ داده می شوند. جهت دریافت پاسخ سوالات خود مجددا به همین صفحه مراجعه کنید.

2.5/5 - (6 امتیاز)
بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *